Przekaż 1% naszej organizacji

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Parafia pw. św. Rocha, Bazylika Mniejsza, pomnik historii - Białystok

  • Home
  • Aktualności
  • OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego - 16.04.2022r.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocna - Miłosierdzia Bożego - 16.04.2022r.

1. Dziś Niedziela zwana Przewodnią - Święto Miłosierdzia Bożego. Z okazji Święta Miłosierdzia Bożego dzisiaj (od soboty w południe aż do północy w niedzielę) na terytorium Polski można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem wystawionym w monstrancji lub w tabernakulum.

2. Dziś rozpoczyna się 79 Tydzień Miłosierdzia. Przynosimy do kościoła zawartość ze skarbonek jałmużny wielkopostnej i składamy je do kosza przed ołtarzem, a ofiary do puszek będą zbierane na Caritas Archidiecezjalną. Po Mszy Świętej o godz. 10.30 spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej, a po 12.00 spotkanie formacyjne ucz. kl. III SP i ich rodziców. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. XI Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Nasza parafia dołącza do grupy III ok. godz. 14.00. Zbiórka przy pomniku Smoleńskim. Główna Uroczystość o godz. 15.00. Zachęcamy.

 

4. Przyszła Niedziela Biblijna pod hasłem: "Czy chcecie gardzić Kościołem Boga" /1Kor 11,22/ - jest to Siódme narodowe czytanie Pisma Świętego. Jednocześnie rozpoczyna się XV Tydzień Biblijny (23-29.04.2023r.) pod hasłem "Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego!"

5. Rozpoczęcie pielgrzymowania szlakiem bł. ks. Michała Sopoćki w ramach Kongresu bł. ks. Michała Sopoćki "Kapłan wg serca Jezusowego" 23 kwietnia o godz. 10.30 pod pomnikiem Smoleńskim i przejście do Katedry.

6. Wieczór patriotyczny 22 i 23 kwietnia o g. 19:00 w kinie TON. W programie: wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz sztuka teatralna pt. "Polska - nasza kochana Ojczyzna". Wstęp wolny.

7. Prosimy podaruj 1,5% swego podatku na rzecz naszego kościoła- bazyliki mniejszej i pomnika historii. Program ułatwiający rozliczenie PIT z naszym nr KRS 0000362057 znajduje się na stronie Parafii Św. Rocha. Możliwe też rozliczenie papierowe. Służymy pomocą.

8. Pod chórem do nabycia świąteczny numer "Dróg Miłosierdzia" i inna prasa.

9. W ub. tyg. do wieczności odeszli: +Stanisław Turowski, Wiesław Praga. Wieczny odpoczynek ………….. .

O Parafii i kościele

Parafia pw. Św. Rocha

Parafia liczy ok. 9.000 wiernych. Parafia pw. Św. Rocha w Białymstoku – rzymskokatolicka parafia położona w centrum Białegostoku, należącym do metropolii białostockiej.
Parafia została erygowana w dniu 20 maja 1925 r. przez biskupa diecezji wileńskiej Jerzego Matulewicza.

Kościół pw. Św. Rocha

Kościół pw. Św. Rocha jest jednym z najciekawszych polskich kościołów XX wieku, a znawcy coraz częściej zwracają uwagę, iż pod względem architektury jest jedną z bardziej oryginalnych budowli pierwszej połowy XX stulecia na świecie.
Wnętrze kościoła odnowiono w 1990 r., później odremontowano wieżę.

Generalny remont jest prowadzony od roku 2008,
w większości ze środków własnych parafii.

KONTAKT

Parafia pw. Św. Rocha w Białymstoku

ul. Ks. A. Abramowicza 1, 15-872 Białystok

e-mail:
swroch@bialystok.opoka.org.pl


Telefon: 85-652-10-58

Telefon do parafii:
510-993-841

---------------------------------------

Bankowe konto parafialne:
"Hojnego dawcę miłuje Bóg".
Bank PEKAO S.A. I O/Białystok
37124011541111000021494947

Kancelaria duszpasterska i metryczna czynna:
poniedz. - piątek - w godz. 900 - 1000 oraz 1600-1745
sobota - w godz. 900 - 1000
W niedzielę i święta kancelaria nieczynna

Polityka Prywatności COOKIES (LINK)